|  |  | 

Bębny kablowe Usługi

Układ wydechowy

Układ wydechowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (18)Układ wydechowy to bardzo ważny element w silniku, który ma za zadanie umożliwiać pracę jednostki napędowej poprzez opróżnianie cylindrów ze spalin, a także sprawny układ wydechowy tłumi hałasy i przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Układ wydechowy powinien być szczelny, zwłaszcza w swoim pierwszym odcinku, ponieważ wpływa to pozytywnie na komfort jazdy. Ważne jest, żeby okresowo poddawać go kontroli w serwisie i wymieniać jego poszczególne podzespoły wyłącznie na części z pewnego źródła. Zakup niesprawdzonych i niepewnych układów wydechowych może skończyć się poważną awarią (nawet uszkodzeniem silnika), odbija się zbyt wysoki poziomie hałasu lub zbyt wysokim spalaniu paliwa. Warto także zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości. Złą pracę układu wydechowego można dość łatwo rozpoznać, objawia się to głośniejszą pracą silnika, którą wyraźnie słychać podczas jazdy samochodem z otworzonym oknem. Niekiedy zapach spalin może sygnalizować zły stan układu wydechowego.

Inne artykuły o samochodach i transporcie:

uklad-wydechowy

ABOUT THE AUTHOR

Inne wpisy o motoryzacji:

  • Wynajem samochodów dostawczych Katowice

    Wynajem samochodów dostawczych Katowice

    Wydajne dostawy Dostarczanie towaru to spore wyzwanie – wymaga przede wszystkim odpowiedniego zapleczu i aut, które będą w stanie go pomieścić. Jeśli chodzi o wynajem samochodów dostawczych katowice cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem i ma to swoje uzasadnienia. Przykład? Nie każdy właściciel firmy chce inwestować w rozbudowaną flotę samochodów, jeżeli zna realne potrzeby i możliwości

  • Tani wynajem samochodów Warszawa

    Tani wynajem samochodów Warszawa

    Oszczędzanie na samochodzie Nikt z nas nie narzeka na nadmiar pieniędzy lub zbyt wysoką pensję. Dodatkowo coraz częściej słyszy się o konieczności oszczędzania, więc w mediach królują tematy o tym jak zaoszczędzić na rachunkach, zakupach i utrzymaniu się w mieście. Jedną z porad słyszanych coraz częściej jest to, by korzystać z komunikacji miejskiej lub rowerów.